Ciekawe thrillery psychologiczne, idealne na wiosenne weekendy

27 maja 2019

Kwiecień tego roku był przepełniony wieloma premierami książek, które powodują mrowienie na karku i lekki dreszczyk emocji. Na naszym rynku pojawia się masa propozycji, które kuszą nas świetnymi, barwnymi i realistycznymi opisami oraz powodują, że nie możemy doczekać się, aby je przeczytać.

Jak wybrać najlepsze książki, które są warte uwagi? W dzisiejszym artykule zwrócę uwagę na thrillery psychologiczne i zwykłe. Autorzy książek tego typu, w ostatnich miesiącach rozpieszczają swoich odbiorców. Następujące propozycje zdecydowanie urzekły nie jedną osobę i sprawiły, że na długie godziny zapomniały one o otaczającym je świecie.

Thriller – książka, która wywołuje ciarki na plecach

Według opinii wielu czytelników i fanów literatury tego typu, dobry thriller musi wywoływać w nas różne, czasem skrajne emocje. Te najlepsze propozycje to takie, które dodatkowo opisują historie, mogące wydarzyć się naprawdę. Kryminały oraz thrillery psychologiczne i nie tylko takie, można zaliczyć do tej kategorii. Z tego względu tak wiele ludzi sięga po takie propozycje.

Cara Hunter „Kto mieszka za ścianą?”

thriller kto mieszka za ścianą

Odkąd na mojej liście ulubionych książek tego typu znalazła się propozycja Alex Marwood „Zabójca z sąsiedztwa”, nie mogę przegapić żadnej powieści kryminalnej, w której główną rolę odgrywają sąsiedzi. Wąski krąg podejrzanych to coś, co niezwykle pobudza ludzką wyobraźnię.
W wyżej wymienionej pozycji przewijało się jedynie 6 osób z której jak się później okazało- jedna mordowała kobiety. Kiedy w kwietniu tego roku pojawiła się zapowiedź powieści Cary Hunter, wiedziałam, że koniecznie muszę ją przeczytać.

O czym jest ta książka? W trakcie remontu, pewna grupa budowlańców wraz z właścicielem budynku znajdują w piwnicy młoda kobietę oraz dziecko. Wszystkie sygnały wskazują, że była ona tam więziona przez wiele lat- a chłopiec mógł się urodzić w zamknięciu. Dodatkowo, nikt niestety nie wie kim ona jest, a wszelakie tropy w pewnym momencie się urywają. Tak zaczynający się thriller może zwiastować świetną akcję. Mężczyzna, który jest właścicielem piwnicy nie ma pojęcia skąd młoda dziewczyna wzięła się na jego posesji. Policja zaczyna wiązać całą sprawę z zaginięciem Hanny Gardiner, bliskiej sąsiadki starszego mężczyzny. Czy znaleziona kobieta to Hannah? Kto ją więził, gwałcił i jest potencjalnym ojcem małego chłopca?

Thriller ”Kto mieszka za ścianą?” to kawał dobrej książki. Historia niezwykle mocno wciąga czytelnika od pierwszych stron. Nikt nie przeszedłby obojętnie obok sprawy tego typu i chciałby dowiedzieć się prawdy. Dodatkowo, każdy kto usłyszałby o podobnej historii na pewno chciałby sprawiedliwości i odpowiedniego wyroku dla sprawcy. Thrillery psychologiczne takie jak ten, dają wiele do myślenia, ukazują portrety osobowościowe postaci i trzymają akcję na wysokim poziomie.

Jednym z najciekawszych elementów powieści jest ciekawy zabieg autorki, a mianowicie wprowadzenie pewnych nieoczywistych wstawek w narracje. Są to między innymi rozmowy świadków z policją (telefoniczne), urywki przesłuchań czy w końcu- fragmenty z pamiętnika samej więzionej.

Leona Deakin „Gra w życie”

thriller Gra w życie

Premierę w kwietniu 2019 roku miała również powieść Leony Deakin „Gra w życie”.

Czytając zapowiedź, fabuła książki przypominała mi dwie świetne pozycje- „Najmroczniejszy sekret” Gerritssena oraz „Kredziarz” C.J. Tudora. Co łączy z pozoru obcych dla siebie ludzi- chłopaka, który zaraz zostanie ojcem, wzorowego studenta, żołnierkę z syndromem stresu pourazowego i matkę dwójki dzieci?

W niewyjaśnionych okolicznościach (jak to bywa, czytając thriller), cała czwórka znika w dniu swoich urodzin, co więcej ówcześnie otrzymując kartkę z życzeniami, nieokreślonego pochodzenia. Autorka prowadzi narrację w bardzo ciekawy sposób, a pomysł na fabułę jest intrygujący i rzadko spotykany. Czym się wyróżnia? Opowieść jest prowadzona w bardzo niepokojącym klimacie, opartym na opisie różnych zaburzeń osobowości oraz dewiacji. Prowadzą one w tym przypadku do mrożących krew w żyłach skutków.

Portrety psychologiczne stworzone przez autorkę są nieoczywiste, akcja do samego końca jest dosyć skomplikowana a tropy bardzo często mylne. Czytając powieść nikt nie spodziewa się, że pójdzie w tak zaskakującym kierunku! Bardzo często, czytelnik nie do końca wie co może być prawdą, a co kłamstwem. W końcowych partiach książki wszystko zaczyna się klarować, a autorka wyjaśnia wszystko w sposób zrozumiały i czytelny.

Thriller psychologiczny „Gra w życie” to wciągająca, intrygująca i świetnie przemyślana historia. Pokazuje, jaki wpływ na nasze życie mają podejmowane przez nas decyzje. Ich skutków i konsekwencji czasem nie jesteśmy w stanie przewidzieć.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code