Książki do słuchania – era audiobooków

29 lipca 2019

Zwolennicy papierowych książek stopniowo dają się przekonać do czytników e-book. Coraz większą popularność zdobywają również audiobooki czyli książki do słuchania. Czy to wynik lenistwa? Czy po prostu wolimy, by lektor czytał za nas, byśmy nie musieli wykonywać wysiłku związanego ze składaniem liter? Mało prawdopodobne! Audiobooki mają bardzo wiele zalet, które decydują o tym, że sięgamy po nie coraz częściej.

Niektórzy uważają, ze nic nie może równać się przyjemności czytania książki wydanej w tradycyjny sposób. Zapach papieru, przewracanie stronic, możliwość powrotu do dowolnych fragmentów sprawiają, że lektura jest nieporównywalna z niczym innym. Słuchanie audiobooków to w rzeczywistości zupełnie inna forma rozrywki. Fani tego rozwiązania najczęściej wcale nie wybierają pomiędzy jednym a drugim. Po książki do słuchania sięgają w specyficznych okolicznościach, doceniając możliwości, jakie dają audiobooki. Książka, czy to papierowa, czy e-book, wcale nie odchodzi jednocześnie do lamusa.

Nie tylko w wolnej chwili

Ogromną zaletą audiobooków jest fakt, że możemy sięgać po nie praktycznie w dowolnej chwili. Nie potrzebujemy do tego wolnych rąk. Możemy pozostawać w ruchu i zajmować się różnymi aktywnościami, sportem, gotowaniem, a nawet pracą. Korzystając z takiego rozwiązania, możesz uprzyjemnić sobie codzienne obowiązki i pozbyć się rutyny. Jednocześnie masz szansę szybciej zapoznać się z większą ilością ciekawych lektur. Jest tyle doskonałych książek, których jeszcze nie poznałeś!

Audiobooki dla dzieci i dla osób starszych

Audiobook jest nieoceniony w przypadku osób, które z różnych względów nie czytają samodzielnie. Osoby starsze, które mają problemy ze wzrokiem, niewidomi czy osoby niepełnosprawne nie muszą rezygnować z przyjemności regularnego obcowania z literaturą. Audiobooki dla dzieci bywają pomocne przed zaśnięciem i nie tylko. Zawsze gdy rodzice nie mają czasu, by czytać maluchom, audiobook przychodzi z pomocą jako alternatywa dla kreskówek czy smartfona.

Duża dostępność i darmowe audiobooki

Kolejną niewątpliwą zaleta audiobooków jest duża dostępność. Książki do słuchania można kupować przez Internet, bez wychodzenia z domu. Od razu, gdy tylko jakiś tytuł zwróci twoją uwagę, możesz umieścić go w swojej „biblioteczce”. Nie musisz odwiedzać księgarni ani biblioteki. W sieci dostępne są także darmowe audiobooki oraz oferty promocyjne. Pojawiają się serwisy oferujące stały dostęp do audioteki, działające w oparciu o miesięczny abonament. Wersje próbne obejmują darmowe audiobooki dla każdego. Z takich możliwości aż grzech nie skorzystać. Jeśli jeszcze nie masz własnych doświadczeń z audiobookami, możesz w ten sposób bezpłatnie wypróbować książki do słuchania, by dowiedzieć się, czy taka forma rozrywki jest dla ciebie interesująca.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code