Książki motywacyjne – najlepsze tytuły. Co robić, kiedy nam się nie chce?

29 marca 2019

Kto z nas nie miał kiedykolwiek chwili, w której stracił zapał do czegokolwiek? A co najważniejsze, opuściła go energia i siły witalne w momencie wymyślenia naprawdę genialnego (według nas) pomysłu? Zaczynanie projektów i nieustanne przeciąganie ich ukończenia, poddawanie się na samym starcie, złe wartościowanie priorytetów oraz słuchanie „dobrych” rad innych ludzi…Brzmi znajomo? Większość z nas doznała w swoim życiu spadek lub całkowity zanik motywacji. Sposobów na radzenie sobie z tym problemem jest wiele. Moim zdecydowanym faworytem są książki motywacyjne.

Badania wykazują, że nasz mózg przyswaja o 50% więcej informacji kiedy czytamy, aniżeli gdy jedynie słuchamy. Znajdując czas na chwilę relaksu przy książce, nasz mózg skupia się wyłącznie na tej czynności i chłonie otrzymywane informacje jak gąbka.

Will Smith (aktor i producent filmowy) powiedział kiedyś, że kluczem do dobrego życia jest bieganie i czytanie. W tym stwierdzeniu jest coś magicznego i trzeba przyznać, że ma wiele sensu. Ruch oraz nieustanne edukowanie siebie jest dla wielu ludzi przepisem na sukces. Dlatego, jeśli brakuje Ci motywacji, wszelakie poradniki psychologiczne i literatura motywacyjna to kierunek, którym warto się zainteresować.

poradniki psychologiczne

Poradniki psychologiczne i motywacyjne – czy ja tego potrzebuję?

Zanim przejdę do wymienienia najlepszych książek motywacyjnych, warto jest się zastanowić, kto powinie sięgać po takie pozycje. Literatura motywacyjna oraz poradniki psychologiczne stają się obecnie bardzo modne. Nie znaczy to, że każdy z nas MUSI sięgać po takie dzieła.

Prawdą jest, że nie każdy z nas ma tyle samozaparcia, siły, odwagi, woli i chęci aby ruszyć do działania. I nie mówię tutaj jedynie o zakładaniu firm i stawania się milionerami. Mogą być to również bardzo prozaiczne dla wielu z nas rzeczy i sytuacje, takie jak wyjście z psem, codzienne nakładanie makijażu, wychodzenie na spotkania towarzyskie czy znajdywanie czasu na swoje pasje. Przez wiele lat życia powielamy pewne zachowania, przyzwyczajając się do nich i uznając je za normę. Po pewnym czasie, bardzo trudno jest się ich pozbyć. Z pomocą przychodzą tutaj psychologowie, terapie, oglądanie wywiadów z ciekawymi osobami i właśnie książki motywacyjne

Dlaczego nie możemy zmienić swojego życia z dnia na dzień? Nasz mózg działa tak, że wzbrania się przed negatywnymi uczuciami, emocjami, strachem. Jakiekolwiek opuszczenie swojej strefy komfortu powoduje właśnie takie uczucia. Odmiana życia to proces długotrwały i ciężki, dlatego tak ważne jest czytanie mądrych, wartościowych książek, które pomogą w ułożeniu sobie wszystkiego w naszej głowie.

literatura motywacyjna

Książki motywacyjne – mój sposób na ciekawe życie

Ja również byłam w miejscu, którym bałam się wszystkiego. Jednak, kiedyś przyszedł dzień w którym odkryłam literaturę motywacyjną. Dlatego, jeśli chociaż w 1% masz ochotę zrobić coś, czego boisz się od lat ale wiesz, że przyniesie Ci to wiele radości i satysfakcji, dzięki tym książkom w przeciągu kilku tygodni prawdopodobnie zrobisz ten pierwszy krok. Wymienione tytuły dotyczą motywacji oraz różnych aspektów psychologicznych. Każda nieco różni się od siebie, ale zdecydowanie wszystkie wniosły wiele pozytywów do mojego życia. Sprawdź je sam!

Lista 10 najlepszych i najbardziej wartościowych książek motywacyjnych

1. „Sekret” – Rhonda Byrne

książki motywacyjne sekret2. „Sekret. Potęga Młodości” – Paul Harrington

książki motywacyjne sekret potęga młodości
3. „Bóg nigdy nie mruga. 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu”, „Jesteś cudem”, „Kochaj”, „Bóg zawsze znajdzie Ci pracę” – Regina Brett

4. „Współczesna bogini. Jak wiara w siebie może zmienić wszystko” – Roxana Bowgen

książki motywacyjne współczesna bogini
5. „Magnetyzm serca”- Ruediger Schache

książki motywacyjne megnetyzm serca
6. „Pełnia życia” – Agnieszka Maciąg

książki motywacyjne pełnia życia
7. „Pełna moc życia” oraz „Pełna moc możliwości”- Jacek Walkiewicz

książki motywacyjne pełna moc życia
8. „Moc pozytywnego myślenia” oraz „Uwierz i zwyciężaj – Norman V. Peale

książki motywacyjne moc pozytywnego myślenia
9. „Potęga podświadomości” – Joseph Murphy

książki motywacyjne potęga podświadomości
10. „Milion cudownych listów” – Jodi Ann Bickley

książki motywacyjne milion cudownych listów

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code